Zapisy dla szkół

Oferty przygotowane zgodnie z wytycznymi MEiN 2021/2022

Oferty dla szkół

Instytut Terapii Kreatywnej działający przy Fundacji Ofiaruj.pl to przestrzeń, która oferuje wsparcie w rozwoju osobistym już od najmłodszych lat.
Posiadamy kadrę wykwalifikowanych specjalistów, pod okiem których dzieci mogą nabywać doświadczenie bycia wysłuchanym i zrozumianym a także doskonalić swoje umiejętności społeczne, tak ważne w interakcjach rówieśniczych.
Forma grupowa prowadzonych warsztatów daje poczucia bycia częścią zespołu i pomaga w integracji.

Jednodniowe warsztaty terapeutyczne odbywają się na terenie gospodarstwa agroturystyczno – terapeutycznego Obórki 2, prowadzonego przez Fundację Ofiaruj.pl, położonego w sąsiedztwie Wisły i odległego zaledwie 10 km od Ursynowa
W pięknej scenerii Wału Wiślanego, wśród pól i łąk, znajduje się̨ siedlisko, gdzie na małych i dużych czekają̨ wspaniałe alpaki, osiołki, kurki i króliki.

Nasza oferta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych oraz dzieci przedszkolnych w wieku 4-6 lat. Maksymalna liczebność grupy to 25- 30 osób.
Przedstawione w ofercie programy jednodniowych warsztatów terapeutycznych, są oparte na wieloletnim doświadczeniu i wiedzy na temat potrzeb rozwojowych dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym a także wpisują się w kierunki realizacji polityki oświatowej, zgodnej z zaleceniami MEiN na rok 2021/2022.

Każdy z programów zawiera elementy Treningu Umiejętności społecznych (TUS), który szczególnie w tym trudnym czasie ograniczeń w interakcjach społecznych, zdaje się być podstawowym narzędziem powrotu dzieci do stabilności w relacjach rówieśniczych. Wzmacniając kompetencje społeczne dzieci, pomagamy najmłodszym stawać się osobami pewnymi siebie i otwartymi na innych.  Zastosowane, w przedstawionych Państwu propozycjach, elementy arteterapii oraz alpakoterapii, pozwalają dzieciom zaspokoić ich naturalną kreatywność, ale też wyciszają i relaksują.

Dodatki

  • Możliwość zorganizowania ogniska 
  • Możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanego menu w dwóch wersjach (Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: +48 570 733 025 lub fundacja@ofiaruj.pl , zapraszamy do kontaktu)